Fågelmat

En oas för småfåglar

Skapa en oas för dina fåglar i trädgården där dina bevingade gäster tryggt kan få mat året runt. Du hittar fågelmat i form av olika frön, jordnötter och talgbollar som hjälper dig att göra rätt val för olika fågelarter.

10 produkter
Brun, fibrig fylld kokosnöt med rund granulerad fyllning och flätat upphängningssnöre.

Fylld kokosnöt1-pack med upphängningssnöre

4.8 av 5 stjärnor baserat på 6 recensioner

Pris 39,90 kr

NYHET

Lagersaldo: Endast i varuhus

Frontvy av en vit och klar påse Jordnötter 2 kg för vilda fåglar, visar skalade jordnötter inuti.

Jordnötter2 kg

4.8 av 5 stjärnor baserat på 499 recensioner

Pris 99,90 kr Jämförpris 49,95 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

En plastburk med många runda talgbollar.

Talgbollar30x85 g Utan nät

4.7 av 5 stjärnor baserat på 1280 recensioner

Pris 69,90 kr Jämförpris 27,41 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

Sex runda talgbollar i klar plastförpackning med fågeltryckt etikett, märkt "Utan nät!".

Talgbollar6x85 g Utan nät

4.7 av 5 stjärnor baserat på 539 recensioner

Pris 14,90 kr Jämförpris 27,59 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

Solroskärnor 2 kg påse för vilda fåglar, med transparent botten som visar kärnorna.

Solroskärnor2 kg

4.7 av 5 stjärnor baserat på 229 recensioner

Pris 99,90 kr Jämförpris 49,95 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

Vit påse Solrosfrön 8 kg för vilda fåglar, rik på näringsämnen.

Solrosfrön8 kg

4.7 av 5 stjärnor baserat på 462 recensioner

Pris 179 kr Jämförpris 22,38 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

En vit påse Torkade maskar 500 g för vilda fåglar, som visar bruna torkade maskar och en domherregrafik.

Torkade maskar500 g

4.8 av 5 stjärnor baserat på 162 recensioner

Pris 99,90 kr Jämförpris 199,80 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

Genomskinlig påse med fågelfröblandning 5 kg.

Skalfri fågelfröblandning5 kg Utan skal

4.6 av 5 stjärnor baserat på 704 recensioner

Pris 129 kr Jämförpris 25,80 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

Skalfri fågelfröblandning 1 kg i vit påse med domherre och synliga blandade frön.

Skalfri fågelfröblandning1 kg

4.6 av 5 stjärnor baserat på 704 recensioner

Pris 29,90 kr Jämförpris 29,90 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

En vit påse Vildfågelfröblandning 10 kg med en domherre illustration och genomskinlig botten som visar frön.

Vildfågelfröblandning10 kg

4.6 av 5 stjärnor baserat på 251 recensioner

Pris 199 kr Jämförpris 19,90 kr /kilo

Lagersaldo: Endast i varuhus

Du har tittat på 10 av 10 produkter